YouTube kanál Raptor-tv je zablokován. Jak vypadá svoboda slova v covidové době?


O cenzuře na internetu slýcháme v poslední době stále častěji. Za zástěrkou „zastavení dezinformací“ jsou stále častěji nahlašovány, mazány, či blokovány mnohdy i zcela obyčejné příspěvky, které jsme na sociálních sítích dříve vídali bez problémů. Za obyčejný vtip, záznam z politicky nepohodlné události či pouze vyjádření svého názoru vám tak v dnešní době hrozí omezení vašich sociálních sítí i v rámci měsíců. Stačí vám k tomu pouze odlišný názor na řešení covidové krize.


Na tuto skutečnost nyní doplatil i YouTube kanál Raptor-tv. Nutno zdůraznit, že se jedná o čistě informační kanál, který svým příznivcům přináší záznamy různých události stejně, jako i mnoho oficiálních médií. Rozdíl však spočívá v tom, že Raptor-tv nemá strach natáčet i akce, které by se dali v dnešní době nazvat jako nepohodlné. A právě tímto si vysloužil blokaci svého kanálu.

Kameraman kanálu Raptor-tv nám poskytl informaci o smazání záznamu z demonstrace proti schválení tzv. Apartheidu, která se konala na Malostranském náměstí 9. června a o zákazu publikovat další nová videa po dobu 3 měsíců.K tomu Raptor-tv obdržela „manuál“, co nesmí dále zveřejňovat, pokud se názor kohokoliv ve videu neshoduje s názorem konkrétních organizací.


Čtěte zde:


Z informací uvedených v zaslaném emailu je patrné, že namísto zamezení šíření dezinformací se uživatelé takzvaných „nezávislých" sociálních sítí musí potýkat s cenzurou.


Na cenzuru na internetu nedávno upozorňil svým činem také „Hrdina ze staromáku“ Ivo Osovský, když přelepil ústa sochy sv. Václava na Václavském náměstí v Praze. Můžete vidět zde:Podělte se s námi o váš názor.71 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše